2018. november 27., kedd

Alessandra Torre: Hollywood-i mocsok


Alessandra Torre: Hollywoodi mocsok


Cole Masten. Hollywood Tökéletes Férjéből Hollywood Legszexibb Szingli Pasija lett, miután szupersztár felesége elhagyta. Most minden partiban benne van, és mindenkit megfektet, akit tud. Los Angeles, vigyázz: új rosszfiú van a városban!

Summer Jenkins. Ez én vagyok. Kisvárosi lány, aki a Georgia állambeli Quincyben ragadt. A csirkés kajáim mennyeiek, a pókerasztalnál ki tudok forgatni egy felnőtt férfit a vagyonából, és az érettségi évében közfelkiáltással választottak meg a Legbarátságosabbnak.

Más világban éltünk. Nem is lett volna szabad találkoznunk. Csakhogy Cole Masten elolvasott egy könyvet az én kis városomról. Hat hónappal később pedig leszállt a magángépével a poros kis repterünkön, és magával hozta Hollywoodot.
Azonnal tudtam, hogy ez bajt jelent. A városnak - és nekem is.

Néha az ellentéteknek nagyon nem kellene vonzania egymást.
Egy nem mindennapi szerelem története.
Kövesd, ha a lelked egy kis kényeztetésre vágyik!


A könyv visszataszító címe ellenére a fülszöveg egészen ígéretesen hangzott, ezért beleolvastam. Jobb volt, mint amire számítottam. Egy jó ideig azt hittem, maximális pontot fogok adni a könyvre, annyira elvarázsolt az a délies báj, amit az írónő a Summer által narrált részeknél felvonultat. A könyvnek számomra egyértelműen legjobb vonása és legprofibban kidolgozott része az amerikai déli államok hangulata, amely átlengi a Quincy-ben játszódó jeleneteket. 

A címmel ellentétben éppen nem Hollywoodra fókuszál a sztori, hanem a Holliwood-i sztár egy déli kisvárosba érkezik filmet forgatni. A kétféle kultúra és mentalitás remekül kiütközik a könyv cselekményében és a főszereplők jellemében is. Maga a történet nem annyira nagy szám, a szerelmi csalódástól szenvedő, válófélben lévő sztárszínész beleszeret egy kisvárosi lányba, akinek van egy kis (többé-kevésbé kitalálható) titka. Nagyon különböznek egymástól, mind jellemre, mind életkörülményeiket tekintve, a könyv sztorija gyakorlatilag annyi, hogyan ismerkednek meg jobban egymással és hogyan birkóznak meg az egymás iránti vonzalmukkal, miközben úgy érzik, utálják egymást. Akadnak humoros és szívfájdító jelenetek is, romantikus pillanatok és érzéki jelenetek, de összességében egy átlagos romantikus történetről van szó. 
Kapcsolódó kép
Forrás:goodreads
Amit hiányoltam, és ami számomra elrontotta az összhatást, az a történet kidolgozatlan, elsietett vége volt. Az utolsó fejezetekben nagyon gyorsan pörögnek az események, a két főhős gyakorlatilag az eddigi "utálom, de azért tetszik" szintről egy csapásra lép át az "életem szerelme" szintre. Summer lépései a könyv végén teljesen logikátlanok, nagyon idegen volt tőle, hogy csak így otthagy mindent, csapot-papot egy férfiért. A felek közötti kommunikáció minimális, a könyv utolsó része már szinte semmilyen csavart vagy konfliktust nem tartalmazott. A legutolsó részben kapunk egy kis betekintést Cole és Summer évekkel későbbi közös életébe, ez a rész tetszett, de Summer nagyon nem volt önmaga benne. Furcsának találtam, hogy ennyie hamar alkalmazkodott a Holliwood-i nagymenők életéhez. 

Summer szemszögét E/1 narrációban követhetjük nyomon, míg a Cole-ról szóló részeket közeli E/3-ban olvashatjuk. Valamilyen szinten mindkét figura szimpatikus volt, ám Summer néha furcsán viselkedett, sok mindenért felkapta a vizet. Egyébként tipikus déli lány, egyszerű tervekkel, belevaló, talpraesett konyhatündér, tüzes mentalitással és makacs természettel. Cole azért eltér a tipikus szívtiprótól, végtelenül naiv, romantikus és hűséges alkat. Szerette a feleségét, aki miatt nagy csalódáson kellett keresztülmennie. Bevallom, megesett rajta a szívem és szurkoltam, hogy megtalálja a boldogságot. 
Kapcsolódó kép
Forrás: twitter
Bírtam a mellékszereplőket is, az ügyvédet, Brad DeLucát; Bent; és a rendezőt is. Nadiát utáltam, ez érthető. Nagyon tetszett a kisváros és az ottani élet leírása, szinte láttam magam előtt. Emlékeztetett a Sookie Stackhouse-történetek helyszínére vagy éppen a Hart of Dixie sorozatra. Tökéletesen hozta azt a félig hagyományos, félig pletykálkodó hangulatot, ami annyira jellemző az USA déli államaira. Remekül megragadta a lényeget a szerző, aki maga is déli lány. A kiskakas igazi színfoltja volt a történetnek, bár kicsit kétségbe estem, mikor először felbukkant. Én is elég elmebetegnek gondoltam Summert, mikor beállított vele, azt meg kell hogy mondjam. 

A könyv külleme számomra elég semmilyen. Sem a színvilág, sem a borítókép, sem a betűtípus nem igazán lehengerlő. A borítón lévő lányalakban felismerem a könyvbéli Summert, de a pasi egyáltalán nem olyan, mint amilyennek én Cole-t képzeltem. Maga a háttér, a ház és a szerelemre utaló testhelyzet tetszik, mert illik a könyvhöz, de valahogy nem marad számomra emlékezetes. 

A könyv egy remek hangulatú, de minden más tekintetben átlagos, kissé erotikus romantikus regény. Hiányoltam belőle a hirtelen jött ismertséggel, sztársággal való megbirkózás ábrázolását, vagy Summer beilleszkedésének bővebb kifejtését. Ajánlom a romantikus műfaj kedvelőinek.  

Értékelés:
Tartalom, cselekmény: 5/4
Karakterek: 5/4
Leírás, stílus: 5/5
Borító, küllem: 5/3

Összesen: 20/ 16

2018. november 19., hétfő

Tricia Levenseller: A kalózkirály lánya


Tricia Levenseller: A kalózkirály lánya


Bőven lesz még idő, hogy jó alaposan elagyabugyáljam, miután megszereztem, amiért jöttem.
A tizenhét éves Alosa kapitány titkos küldetésre indul, hogy megszerezze a legendás kincshez vezető ősi térképet. Szándékosan elfogatja magát az ellenséggel, ugyanis át akarja kutatni a hajójukat. Alosa könnyedén kifogna a könyörtelen kalózlegénységen, ha nem állna az útjába a fiú, aki elfogta – a meglepően agyafúrtnak bizonyuló és aljas mód jóképű elsőtiszt, Riden. Persze nincs mitől tartani, ugyanis Alosának van néhány trükk a tarsolyában, és egyetlen magányos kalózhajó nem állhat a kalózkirály lányának útjába.
Tricia Levenseller első regénye, bővelkedik akcióban, kalandban, romantikában, sőt, még némi varázslat is keveredik a nyílt tengeren játszódó, magával ragadó történetbe.
Vitorlát bonts! Tengerre fel!
Repülj vele a kalandok és érzelmek tengerén!


Vonzott a kalózos téma, mert egyébként szeretem a kalóztörténeteket, van egyfajta hangulatuk, amely néha elkap és nem ereszt. Ettől a könyvtől nem vártam annyira nagy durranást, lévén "csak" YA sztori, és női kalóz a főszereplő, ám teljesen magával ragadott a történet. Nagyon jó volt! Végig lekötött, pörögtek az események. A fantasy elemek is jót tettek a könyvnek, kifejezetten örültem nekik, valahogy plusz ízt adott neki ez a mozzanat.

Mintha filmet néztem volna, úgy peregtek le előttem a jelenetek. Nagyon látványos, képszerű volt az írásmód. Mind a szereplők leírásával kapcsolatban, mind pedig a cselekményt tekintve ez volt az érzésem, amit nem bánok, mert ezáltal a könyv olvastatta magát. 

A történet ott kezdődik, hogy Alosa, a hírhedt kalózkirály lánya ellenséges kalózokkal szándékosan elfogatja magát, hogy átkutathassa azok hajóját egy kincses térképet keresve. És bár a cselekmény kb. 70 százaléka ezen a hajón játszódik, nem volt bezártságérzetem, és nem vált unalmassá a sztori. A könyv közepe-háromnegyede körül van egy fordulat, amelyet a figyelmes olvasó hamar kitalálhat. Sokszor utal rá Alosa a narrációjában, hogy ő mennyire erős, milyen jól képzett és milyen könnyű lenne számára kiszabadulni illetve legyőzni a férfiakat, és utal egy-két dologra, ami végül összeáll és a történet egyik legfontosabb témáját adja. 
Kapcsolódó kép
Kép forrása: pinterest
Alosa személyisége, képességei nagyon jól kidolgozottak. Tetszett a lány stílusa, tulajdonságai, elvei és a vicces-nagyképű beszólásai. Jól szórakoztam a Ridennel folytatott piszkálódásaikon, makacsságán. Tulajdonképpen amit annak idején az Üvegtrón olvasásakor Celaenától vártam volna, itt megkaptam, és nagyon tetszett. Badass, beképzelt, magabiztos, tisztában van az előnyeivel és a határaival is, nem csak a szája jár, nem fél cselekedni sem. Állhatatossága, keménysége, ugyanakkor jószívűsége is szerethetővé tette. Tetszett az is, mikor Alosa a személyisége másik oldaláról beszél, meg tudtam érteni és átéreztem, mennyire nem ura önmagának. Néha olyan volt, mintha skizofrén lenne, mikor a másik énje átvette felette az uralmat. Szerethető főszereplő, emlékezetes karakter marad számomra. 

Rident is kedveltem, vele is szimpatizáltam. Eleinte tartottam a távolságot tőle, Alosa pártját fogtam, de  a lánnyal együtt én is egyre jobban megismertem és megkedveltem a kedves kalózt. Nem annyira keményfiú, inkább érzelmes és gondoskodó, ez teszi különlegessé a sok durva és erőszakos kalóz között. A romantikus szál kezd alakulni, de még semmi konkrétumot nem kapunk, pár figyelemelterelő csókon, aggodalmas pillantáson és a törődés apró kifejezésein túl nem sok minden történik hősnőnk és Riden között, de valami már van a levegőben: látszik, hogy nem közömbösek egymásnak. 
Kapcsolódó kép
Kép forrása: pinterest
A karakterek közül említésre méltó még három kalóz, Draxen, Enwen és Kearan. Mindhárman kidolgozott jellemek, érdekes figurák. Voltak persze rajtuk kívül gonosz, kegyetlen fickók is, de ők egy kicsit sablonosabbak. Meg persze ott vannak a kalózlányok, akikről szívesen olvastam volna még többet. Remélem, a második részben jobban bemutatja őket is az írónő, érdekesnek tűnnek. Theris és a kalózkirály is olyan figura, akikről olvasnék még a folytatásban. Nem kérdés, hogy vevő vagyok a sorozat második részére. 

A történet maga még lezáratlan (jön a második rész), de a cselekmény egy bizonyos íve lezárult. A jövőre nézve sok megválaszolatlan kérdés és bonyodalom maradt. Meg kell szerezni a térképarabot, el kell jutni a kincshez, el kell lopni a szirének orra elől. Érdekel a harmadik "főkalóz", kíváncsi vagyok, mit tervez, érdekes és meglehetősen eszes karakter volt. Várom, hogyan alakul Alosa és Riden kapcsolata, mihez kezd majd Alosa Draxennel, és hogyan fog viszonyulni az apjához. Érdekes volt a kapcsolatuk ábrázolása, érdekel, hová fog fejlődni. Draxen és Riden testvéri szála is foglalkoztat, egyszóval kár, hogy ilyen hamar vége lett a könyvnek. 

A kalózkirály maga egyébként a könyv egyetlen csalódást keltő eleme volt számomra: amennyire be volt harangozva, milyen kegyetlen és ádáz, olyannyira nem volt nagy szám a feltűnése. Valahogy többet vártam volna a hírhedt, félelmetes kalózkirálytól, mint azt, hogy feltesz pár kérdést. Ez a jelentéktelenség zavart egyedül az egész könyvben. Remélem, a második részben nagyobbat alakít a kalózkirály, és hihetőbb, kidolgozottabb jelleme lesz. 
Képtalálat a következőre: „alosa riden”
Kép forrása: pinterest
A könyv külleme szép, jó minőségű a kiadvány. Tetszett a fordítás, a borítóképen a csillogó részek is jól mutatnak. A papírtekercsen a tinta és a vér, valamint a betűtípus is illik a könyvhöz. Témájában passzol a tenger és a vörös hajú kalózlány is, bár a kivitelezése nem a kedvencem, kicsit béna ez a sematikus rajz, ettől lehetett volna esztétikusabbat is kitalálni. Szóval összességében szép a borító, de nem az az igazán lenyűgöző. Ennek ellenére remélem, a második részhez is megtartják majd ezt a fajta külsőt. 

Mindent egybevéve remek olvasmány A kalózkirály lánya. Kissé romantikus, kalandos kalóztörténet fantasy elemekkel megspékelve. Egy tökös női főhőssel, akinek igazán lehet szurkolni. A stílus gördülékeny, a leírások élőek. Tetszettek a fordulatok, élveztem a szócsatákat és a verekedős jeleneteket is. Ajánlom a YA olvasók és a kalózos könyvek kedvelőinek figyelmébe. 

Értékelés:
Cselekmény, történet: 5/5
Karakterek: 5/5
Leírás, stílus: 5/5
Borító, küllem: 5/4

Összesen: 20/19

2018. november 15., csütörtök

Leisa Rayven: Álnok szerelem

Leisa Rayven: Álnok szerelem (Starcrossed 3.)

LIAM Quinn a világ egyik legnagyobb filmsztárja... egyúttal az egyetlen férfi, akit ELISSA Holt valaha szeretett. Az egyetlen, akit soha nem tud feledni.
Hat év távollét után Liam és lélegzetelállító menyasszonya a Broadwayre érkezik. A darabba, melynek éppen Elissa az ügyelője. 
A gond mindössze az, hogy az éjszakába nyúló próbák során elmosódik a határ aközött, hogy mi van, és mi lehetett volna - ebben a helyzetben pedig elég egy elgyengült pillanat, és világraszóló botrány rázza meg a sztárvilágot.
Elissa ugyan belátja, hogy Liam iránti újraéledő vonzalma csak bajt hoz a fejére, de hiába. 
Minden reménytelen, romantikus alak tudja: a szerelem nem követi a rendezői utasításokat.


A Starcrossed sorozat harmadik része már nem Ethan és Cassie köré épül, amit én egyáltalán nem bántam. Az ő történetük szinte lezárult, ideje volt megismerni Ethan húgának, Elissának a történetét. Elissa - mint tudjuk - színházi ügyelőként dolgozik, és jó pár éve odavan egy szupersztár színész iránt, akit ő még világsztárrá válása előtt ismert. Megtudjuk, mi történt velük a múltban, hogyan váltak el egymástól, és most, hogy közös projekten dolgoznak, hogyan alakul a kapcsolatuk. Érdekelt a történetük, hamar elolvastam, lekötött. 

Tele van feszültséggel, érzelmekkel, szomorúsággal, de boldog és felemelő pillanatokkal is. A keserűség, megbántottság érzése keveredik a vonzalommal és a vívódással, vágy a bűntudattal. Azt kell mondjam, az írónő megint mesterien játszik az érzelmek húrjain. Az érzékibb részek ábrázolása is tetszett. Jó volt, hogy a testiség és az érzelmek mindig passzoltak egymáshoz, nem csak egy semmilyen szexjelenetet kaptunk, hanem a testi szerelem ízléses ábrázolását. 
Kapcsolódó kép
Forrás: goodreads
A karaktereket a szívembe zártam. Bírtam Elissát, átéreztem az érzéseit, sajnáltam, ami vele történt. Teljesen megértettem, miért úgy állt a dolgokhoz Liam-mel kapcsolatban, én is elutasító és távolságtartó lettem volna a helyében. Liam kedves srác, de csak nagy nehezen tudtam neki megbocsátani, amit elkövetett, bár mikor kiderült az igazság, az ő szemszögéből nézve már érthetőek voltak a tettei. Angelt is kedveltem és ez volt a legrosszabb, úgy éreztem magam, mint Elissa. Egyébként sejtettem, hogy a nagy fordulat valami ilyesmi lesz, de nem csalódtam, örültem, hogy így alakultak a dolgok. 

Feltűnik a sztoiban Ethan és Cassie is, örültem a cameo-szerepüknek, így legalább róluk is megtudtunk egyet-mást. Tetszett a könyvben kialakuló másik szerelmi szál is, jó, hogy így alakult és mindenki megtalálta a boldogságát, de nem akarok spoilerezni. Josh figurája is megfogott, vicces volt és annyira egy húron pendült Elissával. Tetszett a barátságuk ábrázolása. 

Az ábrázolásmód egyszerű, fiatalos szóhasználat jellemzi, itt-ott érzelgősbe csap ét, de nem zavart annyira. Kevesebb káromkodással jobban tetszett volna, de itt legalább kevesebb volt, mint a Cassie-s sztoriban. Átjött Elissa személyisége és stílusa a narrációnak köszönhetően, szimpatizáltam vele. Liamet is kedveltem, annyira aranyos volt, mikor kiderült, milyen volt az élete az elmúlt évek alatt. Tetszett a sorsszerűségbe vetett hite, a hozzáállása már az elejétől fogva. Tudtam, hogy ő nem lehet olyan, mint amilyennek Elissa hitte.
Képtalálat a következőre: „starcrossed elissa liam”
Forrás: goodreads
A könyv külleme számomra megint súrolja az ízléstelenség határát. A lány ruhájának rövidsége, a félmeztelen férfitest, a színvilág, hozzá a cukorkaszínű, gyerekes betűtípus, huhh... lehet, hogy nem volt olyan jó ötlet. A borítót leszámítva a kiadvánnyal nem volt nagyobb gond, már ha nem veszem számításba a fordítás egy-két furcsaságát. De már mondhatom, hogy ennél a sorozatnál már megszoktam, hogy akad néhány magyartalan mondat. Szerencsére nem erre fogok emlékezni a könyvvel kapcsolatban, mert maga a történet olvastatta magát. 

Összefoglalva nem tetszik a borító, de a könyv tartalma elég jó. Egyszer olvasós ugyan, de végig lekötött, izgalmas volt. Szurkoltam a szereplőknek, örültem a happy endnek. Romantikus, erotikus new adult történet a színház világában, bemutatva a sztárság és a csillogás mellett a színészek életének árnyoldalait is. Akinek tetszett az első két rész, szerintem ezt is kedvelni fogja, bár ez kevésbé csöpögős sztori. Kellemes olvasmány volt, ajánlom a műfaj kedvelőinek. 

Értékelés:
Történet, cselekmény: 5/4
Karakterek: 5/4
Leírás, stílus: 5/4
Borító, küllem: 5/3

Összesen: 20/15

2018. november 14., szerda

Anna Banks: Nemezis

Anna Banks: Nemezis - A szeretett ellenség

Mit tennél, ha beleszeretnél az ősellenségedbe? Sepora hercegnő az utolsó Kovács az öt királyságban – spektórium árad belőle. Amikor apja pusztító tervet eszel ki a felbecsülhetetlen értékű vegyület segítségével, a lány tudja, hogy két választása van: vagy meghal, vagy elmenekül. Végül egy kalandos út után eljut Theoriába, az ellenséges királyságba. Itt azonban olyan történések sorozata indul meg, amire cseppet sem számított… Nem gondolta volna, hogy királyi szolgaként köt ki, titkolva valódi kilétét és különleges képességét. Azt sem, hogy a király, a fiatal Tarik, erős, jóképű, figyelmes, határozott és eszeveszettül vonzó. Azt sem, hogy mindennek köszönhetően végzetesen beleszeret. Azonban túl sok minden forog kockán ahhoz, hogy engedjen az érzelmeinek: egy közelgő háborút kell megakadályoznia, amelyben nemcsak a szerelem, de minden más is elveszhet.

A könyv már egy ideje szerepel a várólistámon, most a második rész megjelenésének apropóján vettem a kezembe. Jó kis történet volt, emlékezetes karakterekkel és elgondolkodtató dilemmákkal. Örülök, hogy elolvastam és kezdhetem a második részét. Duológia lévén az a befejező kötet lesz. 

A történet egy kitalált világban játzódik, ahol öt királyság áll kapcsolatban egymással. Ezek közül két királyságra összpontosít a könyv, Theoriára és Sarubelre. Egyik főszereplőnk, Sepora hercegnő Sarubelből származik, onnan szökött át zsarnok apja elől Theoriába. Sepora Kovács, ami annyit tesz, képes egy nagyon értékes elemet, spektóriumot kovácsolni. A kovácsolás azt jelenti, hogy ki tudja nyerni az ereiből a spektóriumot, míg az ragyogó fénnyel megjelenik a kezei között, akkor pedig olyanra formálja, amilyenre csak szeretné. Apja, a király arra kényszerítette, hogy éjjel-nappal kovácsoljon neki, mert Sarubel a spektóriummal kereskedett. Sepora így nem volt szabad, szinte rabszolgaként élt, ezért szökött meg. A sivatagon keresztül jut el Theoriába, egy - az ókori Egyiptomhoz hasonló kultúrájú - gazdag királyságba, ahol egy ifjú fáraó került éppen trónra apja halála után.
Képtalálat a következőre: „pyramid”
Piramisok
Theoriában pusztító pestisjárvány dúl, és a spektórium is fogy, mert Sarubel már nem ad el többet nekik sem. Ők nem tudják, hogy a spektóriumot nem bányásszák Sarubelben, hanem a király lánya készítette. Theoriának szüksége lenne a spektóriumra, közben ott van az, aki megadhatná, de titkolja a kilétét. Mikor kiderül, hogy a járvány elleni védekezésben is segíthet a különleges elem, Sepora nehéz választás elé kerül. Nem tudja, bízhat-e a fiatal királyban, kiadhatja-e neki a titkát. Attól fél, ő is fogva tartja majd és kovácsolásra kényszeríti, mint az apja tette. Közben van még egy érdekes szál, a parani nevű vízi szörnyekkel és a Nefarit folyóval kapcsolatban, de nem akarok többet elárulni. 

A világfelépítés nagyon tetszett, a két királyság nem is lehetne különbözőbb egymástól. A leírások élénkek, megismerjük a helyszínt, az éghajlatot, időjárást, a ruházatot, ételeket, szokásokat. Seporának eleinte furcsa az ismeretlen ország, de aztán hamar beilleszkedik, bár kicsit nehezen alkalmazkodik és hercegnői makacsságát nem tudja levetkőzni. Megismeri a szokásokat, és ha valami nem tetszik neki, véleményének hangot is ad. Emiatt sok vicces-bosszantó helyzet adódik. 

A romantikus szál kedves, jól felépített része volt a könyvnek. Eleinte nem ezen van a hangsúly, inkább a könyv második felében kerülnek közelebb egymáshoz a szereplők, amit nem bántam. Szeretem, ha lassan alakul ki a kapcsolat a karakterek között. Tarik király és Sepora között első perctől fogva megvolt a kémia, ami idővel csak nőtt. 
Képtalálat a következőre: „sephora nemesis”
Egy külföldi borító
A karakterek kedvelhetőek, Tarikot nagyon szerettem és meg tudtam érteni a helyzetét. Ugyanakkor Sepora problémáját is átéreztem, bár volt bennem egy olyan érzés, hogy kicsit önzően viselkedett. Ha így is, úgy is kovácsolnia kell, különben legyengül, akkor miért hagyta kárba veszni a spektóriumot, miért nem segített a haldoklókon? Értem, hogy nem akart megint kiszolgáltatott helyzetbe kerülmni, vagy nem akarta, hogy az apja megtudja, hol tartózkodik. Ha Theoria hirtelen ismeretlen forrásból spektóriumhoz jut, Sepora apja biztosan rájött volna, hogy itt van a lánya. Ezeket végiggondolva értem, miért tette, de még így is kicsit bántam, hogy nem segített az embereken, mert magát féltette.

Sethosról eleinte rosszakat feltételeztem, aztán egészen megkedveltem a figuráját. Rashidi, az öreg, aggodalmaskodó tanácsos is jól kidolgozott figura volt, sokat mosolyogtam, mikor az ő és Sepora akarata egymásnak feszült. Homlokegyenest másként gondolkodnak szinte minden kérdésben, ez gyakran konfliktus forrása volt, melybe rendszerint szegény Tarik került ütközőpontnak. 

A kifejezésmóddal sem volt bajom. Narrátorunk Sepora, E/1-ben adja elő a történetét, míg Tarik fejezetei E/3-ban íródtak, így könnyű elkülöníteni a két nézőpontot, a két fiatal személyiségét. Eleinte furcsa volt ez a megoldás, de pár fejezet után megszoktam. A könyv első felében Sepora szála érdekelt jobban, aztén Tariké is érdekes lett, míg végül már közös történetük volt hol egyik, hol másik fél szemszögéből elmesélve. 
Kapcsolódó kép
A német borító
A könyv külső megjelenése is szép, gyönyörűek a borítón a csillogó részek, tetszik a lányalak ezüst testfestése, a hajfonata, az ezüst szeme és a fekete szemfesték. Ezek mind utalnak Sepora külsejére, egyetlen dolgot leszámítva: a platinaszőke haj és a bonyolult, fejtetőre tornyozott fonatok hiányoznak. Lenyűgöző a háttérmotívum és a színvilág is illik a könyvhöz, ám a lány hajszíne (ez inkább aranyszőke, mint platina) és arckifejezése nem tetszik annyira. Az itt látható német borító szerintem jobban elkapta Sepora hajszínét, bár a magyar kiadás fedőlapján látható képen a lány szemének ezüst csillogása szebben jelenik meg, és a könyv hangulatát is jobban tükrözi.

A Nemezis egy szerethető, romantikus YA fantasy. Aki szereti az ilyeneket, ebben nem fog csalódni. A kidolgozott világ és az erős karakterek kedvelhető olvasmánnyá teszik. Tetszettek a fordulatok, az érzelmi ív, a drámaiság. Nekem minden a helyén volt: izgalom, politika, romantika. Már kezdem is a nemrég megjelent második részt, a Szövetséget. Ezek után az írónő szirénes sorozatára is kíváncsi lettem. 

Értékelés: 
Történet, cselekmény: 5/4
Karakterek: 5/5
Leírás, stílus: 5/5
Borító, küllem: 5/4

Összesen: 20/18

2018. november 8., csütörtök

Kirsty Moseley: Álmaim őrzője


Kirsty Moseley: Álmaim őrzője


Volt egyszer egy lány.
És egy fiú.
Meg egy ablak.

Amber Walkert és a bátyját, Jake-et bántalmazza az apjuk. Egy éjszaka Jake legjobb barátja, Liam észreveszi a zokogó Ambert, és bemászik a szobája ablakán, hogy megvigasztalja. Ezzel kezdődik szeret/nem szeret-kapcsolatuk, ami meghatározza a következő nyolc évet. Liam mára magabiztos csajozógép lett, aki egyetlen csaj mellett sem tud kikötni, még sohasem volt igazi barátnője. Amber máig nem dolgozta fel a bántalmazó apjától elszenvedett lelki sebeket. Ő és Liam bizarr párost alkotnak. A kapcsolatuk mindig is viharos volt. De mi történik akkor, ha Amber egyszer csak máshogy tekint a bátyja legjobb barátjára? És mit szól a túlféltő báty, amikor megtudja, hogy a húga és a barátja egyre közelebb kerülnek egymáshoz?
A legmeghatóbb történet arról, mire képes a szerelem.

Bár már elmúltam harmincéves is, attól még szeretem a fiatalokról szóló történeteket. Mikor kezembe vettem ezt a könyvet, igazi könnyed tinirománcra számítottam. Félig-meddig meg is kaptam, de mindez egy eléggé komoly téma köré volt építve, a családon belüli erőszakra. Emellett, és a romantika mellett megjelenik egy harmadik téma is, a nem tervezett terhesség kérdése is. Sajnos, azt kell mondanom, ez a téma is csak felületesen volt érintve és nem volt eléggé kidolgozott ahhoz, hogy elgondolkodtató lehessen. 

Hősnőnknek, Amber-nek és a bátyjának, valamint édesanyjuknak el kell viselniük a bántalmazó családfőt, míg végül sikerül tőle megszabadulniuk. Aztán persze a gonosz apuka visszatér és újra része szeretne lenni a család életének, felkavarva ezzel az állóvizet. A téma komoly és drámai, a kivitelezés azonban nem sikerült olyan jól. Azok a részek fogtak meg legjobban, amelyek a múltban játszódtak. A félelem leírása kifejező volt. Aztán a család viszonylag könnyen megszabadult az apától, ezt nagyon egyszerűen letudta az írónő, nagyobb bonyodalmat vártam volna. Csodálkoztam is, hogy egy ilyen agresszív, domináns apa csak úgy ni elmegy, mert azt mondják neki. Hm, érdekes. A visszatérése után is ugyanez volt a helyzet, a történet végső megoldása is kissé banális volt. Ezt a szálat sokkal jobban ki lehetett volna dolgozni, kissé hiányérzet maradt bennem. Azt is hiányoltam, hogy nem tudtuk meg, konkrétan mit művelt az apa Amberrel, mert erről senkinek nem beszélt, sem a bátyjának, sem Liam-nek, sem pedig nekünk, olvasóknak. Ami viszont legjobban hiányzott, az volt, hogy hogyan dolgozta fel Amber a múlt eseményeit, hogy sikerült túljutnia rajta, vagy éppen miért van rá Liam nyugtató érintése nyugtató hatással. Szóval összességében a bántalmazós-zaklatós téma nem lett száz százalékig kibontva, amit sajnálok. 

A könyv fő témája a romantika, a két fiatal közötti szerelem kialakulása és néhány bonyodalom, amelyet a kapcsolatuk során el kell szenvedniük. A romantikus szál tetszett, aranyos volt, igazi tinirománc. Liam hihetetlenül cuki, kedves srác. Nagyon tetszett a jelleme. Jake-et is kedveltem, bár az ő karakterében éreztem furcsaságokat. Nem hiszem, hogy egy bántalmazott kisfiúból ilyen magabiztos srác lesz, aki ennyit verekszik, meg ennyire agresszív a saját barátaival is, de a húga iránti féltő gondoskodás miatt elfogadtam. A kedves, oltalmazó báty szerepe őt is szimpatikussá tette. A szülők a YA szokásai szerint csak töltelékfigurák, vagy nincsenek jelen. Esetleg annyira elfoglalt/bohókás/nemtörődöm/elhanyagoló a szülő, hogy nem szólnak bele a gyerek életébe, és az igazi problémákkal a gyerekeknek kell megbirkózniuk. Itt is ezen forgatókönyvek valamelyike érvényesül. 
Kapcsolódó kép
Forrás: goodreads
A gyenge láncszem az egész regényben Amber és az ő ostobasága. Annyira buta volt, hogy az már büntetendő. Legalább három alkalommal szívesen a falba vertem volna a fejemet, mikor olvastam, mit művel éppen. Főleg a könyv második felében lett halálosan idegesítő, de az első felében sem volt valami agytröszt. Az elején nem vette észre, hogy tetszik Liamnek, pedig majd kibökte a szemét. Aztán félreértett egy teljesen egyértemű célzást, amit Liam mondott neki arra vonatkozóan, hogy összejöttek. Már itt fogtam a fejem, és a java csak ezután jött!

Amber persze odamegy, ahová nem kellene, mikor mindenki azt mondja neki, hogy ne tegye, mert akkor csak elszabadul a pokol. SPOILER! Mikor a bántalmazó-zaklató apád feltűnik a városban, te persze odamész a házába, remélve, hogy hátha nincs otthon! Vagy mikor az apa átjön, hogy jól szétverjék egymást Jake-kel és mindenki azon izgul, ki fog először ütni, hogy a másik önvédelemre hivatkozhasson, akkor Ambernek persze oda kell mennie, hogy veszélybe sodorja magát és őt kelljen védelmezni! A végén pedig egyedül elmegy a zaklató apjához anélkül, hogy szólna valakinek, holott tudja, hogy meg akarja őt erőszakolni. Komolyan??? Amber más ügyben sem volt valami okos: elkezd fogamzásgátlót szedni, de nem olvassa el a  tájékoztatót és a használati utasítást! Ennyire idióta hogy lehet valaki? Spoiler vége

Ami miatt még hiányérzet maradt bennem, az az apa karakterének motivációja. Miért viselkedett így? Miért volt eleinte szerető apa (ahogy Amber viszaemlékszik) és miért, mi miatt lett később bántalmazó szülő? Miért vannak ilyen ellenérzései Jake iránt és miért akarja folyton molesztálni Ambert? Ennyire nem tudja visszafogni magát? Mikor ott van vele az új felesége a szomszéd szobában és a nevelt fia is az emeleten, ő akkor is rámászik Amberre. Ez annyira nem hihető! Egy felnőtt ember miért viselkedik így? Nem hiszem, hogy próbálná palástolni a vágyait, agresszív természetét a fenntartandó látszat miatt. Ez így nagyon sántít. 

A megfogalmazás néhol nagyon gyerekes, a stílus "túl tini" és nem elég kiforrott az én ízlésemnek. Egyszerű mondatok, egyszerű érzések, nem túl bonyolultan tálalva. A főszereplők mentalitása is gyerekes, mindenki egy-két szóval jellemezhető, a mellékszereplők pedig papírmasé karakterek. 

A könyv külleme szép, a borító is esztétikus, illik a könyvhöz. Tetszik, hogy nem látszik a borítómodellek arca, így olyannak képzelhetem őket, amilyennek akarom. Bejön a színvilág, a helyszín, az ülő pozíció, a figurák közötti testbeszéd. A tipográfia gyerekesen idétlen egy kicsit, bár legalább illik a könyvhöz. A fordítás oké, a külső-belső megjelenés is rendben van. 

Mindent egybevéve a könyv a közepes és a jó között van. Aranyos, de sok benne a logikai hiba és az idegesítő lépés a főszereplő részéről, ezért nem lett kedvenc. A bántalmazós téma drámaisága ellenére komolytalan és gyermeteg a történet. Végig az volt az érzésem, hogy a könyv komolykodni próbél, de nem sikerül neki, így leragad egy aranyos tinirománc szintjén. Annak viszont jó. Ha az ember nem vár tőle sok midnent, akkor elég cuki, romantikus olvasmány. Aki szereti a könnyedebb olvasmányokat, annak megfelelő kikapcsolódást nyújthat. A fülszöveg szerinti "A legmeghatóbb történet arról, mire képes a szerelem." ajánlás pedig enyhén szólva túlzás. 

Értékelés
Tartalom, cselekmény: 5/3
Szereplők: 5/3
Leírás, stílus: 5/3
Borító, küllem: 5/4

Összesen: 20/14

2018. november 6., kedd

Leisa Rayven: Megtört Júlia


Leisa Rayven: Megtört Júlia
(Starcrossed 2.)

CASSIE Taylor éveken át küzdött, hogy elfeledje ETHAN Holtot, élete legnagyobb szerelmét. 
Mikor a fiú nem volt képes viszonozni a mély érzelmeket, és elhagyta őt, Cassie énjének egy darabja is együtt halt a szerelemmel. Legalábbis úgy hitte. 
Most ő és Ethan főszereplőként lépnek a Broadway színpadára, Ethan pedig eltökélte, hogy visszaszerzi Cassie-t. 
Azt állítja, megváltozott, és most már képes kimondani, amit évekkel ezelőtt még nem mert.
De Cassie tud-e újra hinni neki? Miben különböznének a mostani nagy szavak a régiektől? 
Ethan tisztában van vele, hogy nem változtathatja meg a múltat, melyben annyi fájdalmat okozott, de a jövő érdekében még léphet: csupán meg kell győznie Cassie-t, hogy valóban összetartoznak.

Tovább folytatódik Ethan és Cassie története. Rögtön az első rész után kezdtem is olvasni a másodikat, ez a kötet még az elsőnél is gyorsabban olvastatta magát. A múltbeli szálon megtudjuk, mi történt főszereplőinkkel az első szakításuk után, hogyan és miért jöttek újra össze, majd hogyan törte össze megint Cassie szívét Ethan. A jelenbeli szálon pedig megy tovább a történet: Ethan próbálja visszahódítani Cassie-t.

Engem mindkét szál nagyon érdekelt, mindkét idősíkon izgalmas események történtek. Ez a könyv jobban tetszett az elsőnél. Bár a pontjaim nem ezt tükrözik, az első részt is kedveltem, de ez még jobban megfogott. Ezúttal is jók voltak a színházi jelenetek, a próbák, ennek örültem, mert szeretem a színház világát. 
Kapcsolódó kép
Kép forrása
Karaktereink is sokat fejlődtek, a múltbeli szálon is felnőttesebbek lettek a szereplők, a jelenben pedig még érettebben viselkednek. Sajnáltam Cassie-t és tökéletesen meg tudtam érteni, m iért nem akarja odaadni a szívét annak, aki már kétszer így megbántotta, de egyértelmű volt, hogy Ethan nélkül nem lehet boldog. Cassie most pontosan olyan állapotban volt, mint Ethan az első részben: elhagyva, összetört szívvel, önbizalomhiányosan, lelkileg kiüresedve és félve a további csalódástól. Ethan pedig végre felnőtt a feladathoz, hogy Cassie méltó párja legyen: magabiztos, kiegyensúlyozott és kész felvállalni, hogy ő hozza rendbe a kapcsolatukat, ha már egyszer (vagyis kétszer is) ő tette tönkre. 

A mellékszereplők most is jópofák, kedveltem Avery-t, továbbra is nagy kedvencem Tristan és Ruby. Elissa, Ethan testvére is érdekes karakternek tűnik, róla szól majd a sorozat harmadik része, az Álnok szerelem. Alig várom, hogy olvashassam. Nem bánom, hogy az nem Ethanékről szól majd, belőlük elég volt két hosszú kötet. Örülök, hogy a szerző nem róluk akar lehúzni még egy bőrt, hanem újabb karaktereket dolgoz ki. 

A stílusra ezúttal is igaz a fiatalos-káromkodós jelleg, de néhol vicces is. Nekem mondjuk sok volt a káromkodás, de hát én már csak ilyen lelkületű emberke vagyok. Egy-két poén töri meg a történet amúgy uralkodó drámaiságát. Szomorkás hangulat váltakozik a fülledt jelenetekkel, közben minden nyakonöntve sorsszerűséggel és keserűséggel, valamint szirupos szerelemmel. Ez így elég furcsa koktélnak tűnik, mégis elég finom ahhoz, hogy emészthető legyen. 
Képtalálat a következőre: „cassie taylor ethan holt”
Külföldi borító
A kiadvány minősége javult az első részéhez képest. A második könyv borítója sokkal jobb, mint az elsőé. Nem annyira alpári, de azért kellőképpen szexi. Utal a könyv tartalmára, mégsem ízléstelen. A fordítás most is magyartalan néhol (megint itt a "fogalmatlan" jelző), de alapjában véve elkapja a könyv ritmusát és hozza a fiatalos stílust. Akinek bejött az első rész, ugyanolyanra számíthat. 

Összességében mindkét rész tetszett. Nem tökéletes, de szerethető történet, emlékezetes szereplők jellemzik. Ez a könyv szépen lezárja Ethan és Cassie történetét. Igazi érzelmi hullámvasút mindkét kötet. Az erotikus jelenetek jól felépítettek, a szereplők cselekvései illenek a lelkiállapotukhoz, az érzelemábrázolás remek. Ajánlom a new adult irodalom kedvelőinek és színház-, valamint Shakespeare-rajongóknak. Várom a harmadik részt, Elissa sztoriját. 

Értékelés
Cselekmény, történet: 5/4
Karakterek: 5/4
Leírás, stílus: 5/3
Borító, külle, fordítás: 5/4

Összesen: 20/15

2018. november 5., hétfő

Érints meg! (antológia)

Érints meg! ... lelki cseppek hétköznapokra

Szerelemfalatkák, lelki cseppek hétköznapokra!
Mit tennél, ha mindig ott éreznéd a bőrödön a lelki társad fizikai sérülését,
és minden életben hozzá vezetne az utad?
Vagy ha boszorkányként el tudnád lopni a húgod arcát?
Milyen érzés lehet szoborként beleszeretni egy élőbe?
Vágytál már méhek közé az első randin, álmodoztál a szerelemről francia utcákon?
Milyen színű lehet a hiány, a szerelem, a vágy?
Tizenhét novella, tizenhét szívdobogtató történet!
A szerelem sokféle: néha érzéki és szenvedélyes, máskor derűs, gyakran keserédes, de mindenképpen csodálatos.
Az antológia első fele a fantázia világába kalauzol el, míg a második fele a valóságban mutatja be, milyen lenyűgöző, ha valaki elrabolja a szíved.
Az Érints meg! pályázat tizenkét nyertes írása.
A kötetet tovább gazdagítják On Sai, Helena Silence, Kemese Fanni, , Róbert Katalin és Rácz-Stefán Tibor novellái.
Engedj a csábítás bűvöletének!

Szeretek novellákat olvasni, bár mostanában kevés időm van rá, ami akad, azt pedig inkább szórakoztató regényekre fordítom. Viszont nagyon megörültem, mikor meghallottam ennek a novelláskötetnek az ötletét, már akkor tudtam, hogy ezt én nem hagyhatom ki. Nem bántam meg, remek írásokkal találkoztam ebben a kötetben.

Az antológia az érintés témája köré épül, tehát nagyrészt romantikus novellákat tartalmaz. A kötet két részre van osztva, fantasy novellákra és a reális világban játszódó alkotásokra. Mindkét csoportban voltak igazi gyöngyszemek és kevésbé emlékezetes alkotások. Ezúttal az értékelésem is kicsit rendhagyó, hiszen nem regényről van szó. Külön értékelem a könyv küllemét, az írásmódot, a történetet és a karaktereket viszont nem tudom a szokásos rend szerünt, hiszen tizenhét különböző műről van szó. Tehát a könyvbéli novellák cselekmyénye, karakterei, stílusa összesen szerezhet 15 pontot, majd kifejtem bővebben, melyik novella hogyan és miért tetszett, illetve felállítok egy rangsort, kiemelve a kedvenceimet.

A novelláskötet külső megjelenése mesés. Gyönyörű a borító, tetszik a fehér háttér és az egyszerű, letisztult, de igencsak sokatmondó illusztráció. Tetszik, hogy a rajz fekete-fehér és csak a virág, meg a levele van színnel kiemelve. Mondjuk én a levél zöldjét lehet, hogy kihagytam volna, az üzenetét viszont értem: piros-fehér-zöld utal arra, hogy ezek magyar szerzők művei. Tetszik az alcím, elég kreatív, a tipográfia is látványos. A novellák kezdőoldala előtt megjelenő illusztrációk nagyon szépek, kifejezőek, ami hozzájárul az írások keltette hangulat erősítéséhez. A kiadvány minősége igényes, nem nagyon találtam benne elírási, tördelési hibákat. Gratulálok a kiadó munkatársainak a szép munkáért.

Hál' Istennek a külcsín mellett a belbecs is figyelemre méltó. Nem is tudom, hol kezdjem, annyiféle érzést és élményt nyújtott a kötet. Számtalan jobbnál jobb történet, kedvelhető, kidolgozott karakterek, gyönyörű gondolatok, érzékletes leírások és csodás mondanivaló. A novellák között nagyon sok jó van, vannak még jobbak és zseniálisak is, és csak 2-3 volt, ami valamiért nem fogott meg, bár azoknak is voltak értékelhető mozzanatai.

A könyvben található novellák:
I. A fantázia szárnyain
On Sai: Utálom a hétfőt
Sebestyén Kinga: Azok, akik vagyunk
Nyírő Szabina: Kristálykastély
Róbert Katalin: Holdvilág piknik
V. K. Bellone: Tajték
Csikász Luca: Lélekbe vésve
Kiscsatári Zsófia: Éjfél
Kemese Fanni: Emléket a fejedből

II. Életed életem
Helena Silence: Álmomban, egy életben
Eszes Rita: Ajtók
Istók Anna: Frissen pigmentált bűneink
Novák Vica: (Át)hangolókulcsok
Itvás Éva: A filmrajongó lány különös betegsége
Rácz-Stefán Tibor: Ó, Rómeó!
Miklóssy Niki: Merülés
Nagy Roxána: Zsongás
Misz Anna: Színteória

A töltelékek: 5/3
Az "egynek elmegy", egyszer olvasós fajta. Ezek azok, amelyek valamiért nem érintettek meg, nem tudtam megszeretni, de nem voltak rosszak, csak közepesek. Igazán rossz novella nem volt a könyvben, maximum csak olyan, ami az én ízlésvilágomtól távolabb áll, ezért nem lettem a rajongója. Kicsit tölteléknek éreztem ezeket a műveket, mintha az lett volna a cél, hogy: "Passzírozzunk már be ettől meg ettől a szerzőtől is egy írást, mert húzónevek. Nem baj, ha régi novella, meg nem sikerült olyan jól, kicsit leporoljuk, javítgatjuk, jó lesz az bele." Szerencsére, ebből kevés volt:

17. On Sai: Utálom a hétfőt
Tényleg nem tudom, mi volt ez. Se mondanivalója, se igazi cselekménye, se izgalom, se romantika. Egyes helyeken nem értettem, ki hol van, mit csinál, nem tudtam elképzelni a jeleneteket. A szereplők mozgatása nagyon furcsa volt, nem jött be a stílus sem, a karakterek pedig felejthetőek. Nem tudtam szeretni.
16. Róbert Katalin: Holdvilág piknik
Ez sem tetszett annyira, nem igazán történt benne semmi, de legalább volt benne néhány poén. Nem tudtam megkedvelni a szereplőket.

A kicsit jók: 5/3.5
Ezek az írások tetszettek, de nem értek el igazán a szívemig, ne kérdezzétek, miért. Nem tudom az okát. Hiányzott belőlük valami, ami megragad és fogva tart.
15. Misz Anna: Színteória
Aranyos, kedves, megható történet a mostanában oly divatos LMBT témában. Sajnos semmi több.
14. Kiscsatári Zsófia: Éjfél
Nem történik benne semmi, csak egy pasi éjszaka körbejár a házában. Persze közben gondolkodik és sok mindent megtudunk az életéről, családjáról, de valamiért nem kedveltem meg senkit a karakterek közül, így nem is érdekelt a sorsuk. Érdekes volt a narrációs mód és erős a hangulatfestés.

A jók: 5/4
Tetszettek, de nem voltak száz százalékosak a következő novellák. A szerzőknek gratulálok, nagyszerűen írnak. Remélem, olvashatok még tőlük.
13. Miklóssy Niki: Merülés
Átéreztem a lány problémáját, megértettem az érzéseit. Szép a megfogalmazás, de több fordulatot vártam volna.
12. Istók Anna: Frissen pigmentált bűneink
Istók Anna írásának művészi bája nagyon tetszett, főként a cselekményt hiányoltam, de az érzések és a hangulat, amit keltett, lenyűgöző volt.

A még jobbak: 5/4.5
Szerettem ezeket a novellákat, közel állnak a szívemhez. Ezek a szerzők tehetségesek, megérdemlik, hogy felfigyeljenek rájuk az olvasók. Mindegyikük írásában van valami óriási pozitívum, pl. a magával ragadó történet, a különleges írói hang, az izgalmas cselekmény, a feszes dramaturgia, a felejthetetlen karakterek, a hangulat. Itt igazság szerint a rangsor is csak annyi, hogy egy-egy hajszálnyival éreztem csak jobbnak egyiket a másiknál, mind nagyon tetszett. Biztosan újraolvasom még őket, és az írók további műveire is vevő vagyok.

11. Csikász Luca: Lélekbe vésve
Tetszett a lelki társak ötlete. A novella egy ígéretes alapsztori remek megvalósítása.
10. Sebestyén Kinga: Azok, akik vagyunk
Két szemszögből íródott történet érdekes világfelépítéssel és izgalmas cselekménnyel.
9. Nagy Roxána: Zsongás
Kedves tinisztori egy bizonytalan lányról és egy srácról, aki jó hatással van rá. Tetszett a fiatalos hangnem.
8. Itvás Éva: A filmrajongó lány különös betegsége
Aranyos, romantikus tinitörténet hasonló érdeklődésű fiatalok szerelméről és arról, hogyan vesszük észre az igaz szerelmet.
7. Novák Vica: (Át)hangolókulcsok
Kedves, romantikus novella, szerettem benne a tipikus francia bájt és a kedvelhető karaktereket.
6. Eszes Rita: Ajtók
Elgondolkodtató, romantikus történet mostohatesók közötti szerelemről. Nagyon jól sikerült írás, izgalmas, fordulatos, szerethető. Megvan benne az, amit a hasonló témájú Stepbrother dearest-ben nem éreztem.
5. Rácz-Stefán Tibor: Ó, Rómeó!
Főleg az érzelemábrázolás, a fiatalos stílus és a modern hangnem tetszett. Ez volt az első mű, amit a szerzőtől olvastam, de ezek után a többit is várólistára tettem.

A legjobbak: 5/5
Ezek voltak a kedvenceim, igazán zseniális művek. Többször újraolvasós, "azóta is ezen merengős" kategóriába sorolható, csodás írások ezek. Minden soruk igazi kincs. Ötletes alaptörténetek, remek megfogalmazás, magával ragadó stílus. A szerzők további műveit is szívesen olvasnám.

Tehát a toplista:
4. V. K. Bellone: Tajték
Nagyon érdekes az alaptörténet, nem is hallottam eddig a selkie-kről. A hangulat átütő, nagyon emlékezetes maradt számomra. Tetszett a selkie és a tenger kapcsolatának különleges ábrázolása.

3. Helena Silence: Álmomban, egy életben
A törénet nagyon érdekes, izgalmas. Szerettem az érzelmek ábrázolását, a vívódást, a romantikus szálat és a minimális paranormális jelleget. Gyönyörű, elgondolkodtató és reményt adó írás.

2. Nyírő Szabina: Kristálykastély
Az alaphelyzet figyelemre méltó. Egy szobor szemszögéből láthatjuk az eseményeket, az ő érzéseit ismerjük meg, hogyan szeret bele egy emberbe. Nagyon érdekes az ötlet, a történet izgalmas és romantikus. Az érzékelés leírása nagyon megfogott. Az írónő igazán tehetséges.

1. Kemese Fanni: Emléket a fejedből
Annyira szívesen olvasnám a folytatását, hogy nem tudom elmondani. Remek volt, izgalmas, feszültségteli, drámai, romantikus és a vége...! Ó, remélem, Fanni ír belőle regényt vagy trilógiát. Szerettem a gonosz testvér fejében lenni, és nagyon megkedveltem mindegyik szereplőt. A szerzőnek ez az írása fényévekkel jobb, mint A Napszemű Pippa Kenn. Az a könyv óriási csalódás volt számomra, bár láttam benne az írónő tehetségét, a könyv valahogy mégsem sikerült jól, tele volt logikai bakival és karakteridegen lépésekkel. Ez a novella viszont örök kedvenc lesz. Gratulálok, Kemese Fanni!

Összességében elmondhatom, a könyv igazi kincs a romantikus novellák kedvelőinek. Akik nem szoktak novellákat olvasni, azoknak is szívből ajánlom, nem fognak csalódni. Minden szerzőnek gratulálok remek munkájához! Remélem, a kiadó sok ilyen kitűnő kötettel fog még megörvendeztetni minket. A következő hasonló projekt a karácsonyi antológia, alig várom, hogy olvashassam.

Értékelés:
Novellák: 15/14
Borító, küllem: 5/5
Összsesen: 20/19

Template by:

Free Blog Templates